2016 yılında Belediye 13 Bin 041 Metre Kanalizasyon Hattı Döşedi

Belediye Basın birimi altyapı çalışmalarında belediye ekiplerinin 2016 yılı içerisinde 13 bin 041 metre kanalizasyon hattı döşendiğini duyurdu.
Yapılan altyapı çalışmaları hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 2016 yılının altyapı yılı olarak adlandırılabileceğini ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.
Altyapı olmadan üst yapının olmayacağını ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şehrin alt yapısının yenilenmesi için ilgililere talimatlar verdim. Verilen talimat sonucu yıllar önce döşenen eski hatlar yenilenerek, il genelinde daha sağlıklı bir altyapı sistemi oluşturulması için çalışmalar yapıldı. Asbestli su borularının yerine uzun ömürlü ve sağlıklı su boruları döşendi. Şehrin alt yapısında başlatılan yenileme çalışmaları içme suyu boru hatlarının döşenmesiyle devam etti. Şehir genelinde 2020 metre döşenen içme suyu hattıyla vatandaşın suyunu şehir şebekesinden güvenilir bir şekilde içmesi sağlandı.”dedi.
Altyapıya 30 yılda bir yatırım yapılmakta olduğunu anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Belediye hizmet görmeyen yer kalmaması için gece gündüz demeden çalışmalarına devam etti. 30 yıldır yatırım görmeyen mahalleler Belediye ile hizmete kavuştu.
Mahallelerimize kanalizasyon hattı çekilmesiyle bölgelerin alt yapı ihtiyacına hızlı ve etkin çözümler getirildi. Kanalizasyon hattında sıkıntı olan bölgelerdeki eski hatların yerine yeni kanalizasyon hatları döşenerek mahalle sağlıklı altyapıya kavuştu. Belediye, 14 Mahallenin su ve kanalizasyon hatlarını da tamamladı.
Kırşehir’imizin geleceğe daha güvenli bakabilmesi için şehrimizde inanılmaz bir alt yapı hizmeti gerçekleştirdik. Bu hizmette neredeyse Kırşehir’in tamamında yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik. 2016 yılında 13 bin 41 metre kanalizasyon ve 11.111 metre yağmur suyu hattı döşeyerek şehrimizin yaşam standardını yükselttik.”diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Teşkilatından Emniyet Müdürüne Taziye Ziyareti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir