AEÜ Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı

Ahi Evran Üniversitesi Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
İmzalanan işbirliği protokolü ile ilgili konuşan AEÜ Rektörü Vatan Karakaya, bilimsel çalışmaların işbirliği ile gelişeceğini söyledi.
Prof. Dr. Vatan Karakaya, 21 Kasım 2016 tarihinde Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Avni Öktem’i makamında ziyaret ederek ikili ilişkileri geliştirmek adına işbirliği protokolü imzalandığını kamuoyuna duyurdu.
Yapılan ikili görüşmelerde Ahi Evran Üniversitesinin pilot üniversite seçildiği tarım alanında sektörel tecrübenin paylaşılması konusunda işbirliği yapılması hususunda mutabakata varıldığı bildirildi.
Ahi Evran Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi arasındaki iş birliğini özendirmek, ilişkileri desteklemek, geliştirmek, öğretim üyesi görevlendirmek, ortak AR-GE çalışmaları yürütmek amacıyla hazırlanan protokole imza atan Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Bilimsel sorunlara çözüm bulmak, görüş ve deneyimlerden yararlanmak amacıyla öğretim elemanı değişimi yapmak, eğitim-öğretim ve araştırmalar için yararlanılabilecek kitap ve çeşitli yayınların değişimini sağlamak, ortak bilimsel amaçlı toplantıların düzenlenmesini özendirmek, ortak araştırmaların ve AR-GE iş birliklerinin yapılması ve eğitimde kaliteyi artırmak adına yapılacak ikili faaliyetler için imzaladığımız protokol ile farklı çalışmalara hazırlanıyoruz.dedi.
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesine bağlı Sargem Biyosidal Ürün Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulunan Rektör Karakaya, labotauvardaki analizler ve yapılan çalışmalar hakkında Rektör Prof. Dr. H. Avni Öktem’den detaylı bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin: “Hukuk Zalimleşmemeli” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir