AEÜ’de Tıp Öğrenci Sempozyumu gerçekleşti

Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen sempozyuma Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel, Üniversite Dekanları, Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Tekiner, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Tıp Öğrenci Sempozyumu Başkanı öğrenci Tuba Daloğlu’nun yaptığı konuşmayla başlayan sempozyumda AEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, yapılan organizasyonun büyük ve ilk organizasyon olduğunu söyledi.

Karahocagil, konuşmasında, “Tıp Fakültesi öğrencileri hayatları boyunca öğrenci olacaklar. Araştırarak ve devamlı kendilerine yeni bir şeyler katarak hayatlarını sürdürecek ve insanlığa ve topluma yararlı bireyler olacaklar.

Öğrencilerimize bu sempozyumla araştırma yapmalarını ve sosyal sorumluluk projelerinde etkin şekilde rol almalarını sağlıyoruz dedi.

Sempozyum Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Tekiner’in ‘Osmanlı’da Hekim Ahlakı’ adlı sunumuyla devam etti.

Sunumunda Tekiner, Osmanlı Dönemi hekimlerinin el yazması eserlerinden hekimlerin ahlaklarına ilişkin bilgiler verdi.

Bir önceki yazımız olan Vali okul müdürleri ile bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir