Afad ve Kızılay ortaklaşa kan bağış kampanyası başlattı

Anıt meydanda kurulan çadırda kan bağış kampanyası Vali Necati Şentürk’ün verdiği destek ile başlatılırken anıt meydan da depremle ilgili Kırşehir Afad Müdürlüğünün farklı bölgelerde yapmakta olduğu çalışmalar da aktarıldı.
Başlatılan kan bağış kampanyasına destek sunan Vali Necati Şentürk, kendini sağlıklı hisseden herkesi kan bağış kampanyasına destek vermeye davet etti.
Deprem haftası vesilesiyle toplumda depreme karşı duyarlılık oluşturmak maksadıyla etkinliklerin düzenlendiğini i belirten Vali Necati Şentürk, “Kan, laboratuvarlarda üretilemeyen, tek kaynağı insan olan bir maddedir.
Depremde veya doğal afetlerde en çok ihtiyaç duyulan madde kandır. Hayati önem taşır. Belli bir miktardaki kan hayat kurtarıyor. Bir insanın hayatını kurtarmak, bütün insanlığın hayatını kurtarmak kadar kutsaldır.
Kızılay ve AFAD, doğal afetlerde birlikte hareket ederek hizmet vermektedir. Kan vermenin zararı yoktur, aksine kan vermekle sıhhat bulunur. Tarihin ilk devirlerinden beri, kan verme bir tedavi yöntemidir. Kan verdikçe, kan hücreleri yenilenir ve güçlenir.
Kan vermeye müsait olanları kan vermeye davet ediyorum.”dedi.
Kızılay ve Afad İl Müdürlüğünü koordineli çalışmalarının örnek olduğunu anlatan Vali Şentürk, “Kızılay Şubemizi ve AFAD Müdürlüğümüzü koordineli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.
İlimizde yılda 7 bin 500 ünite kan bağışı yapılıyor. Kırşehir, deprem kuşağı üzerinde bulunduğundan depremin ne zaman meydana geleceği bilinemiyor.
Bu bakımdan, depreme her açıdan hazırlıklıyız. Deprem anında nasıl organize olunur, nasıl müdahale edilir, göçük altında kalanları nasıl kurtarırız, bunlara iyi hazırlıklı olunmalıdır.” Diye konuştu.
Vali Necati Şentürk’ün programı, 1-7 Mart Deprem haftası nedeniyle Afad İl Müdürlüğü tarafından Anıt Meydanında sergilenen “Deprem Fotoğrafları Sergisi”nin gezilmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Çarşı esnafı ile buluşan Belediye Başkanı Bahçeci ve AK Parti İl Başkanı Kendirli referandumu anlattı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir