AFAD yeni araçlarını tanıttı

Valilik önünde düzenlenen tanıtım töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, bu araçla birlikte İl AFAD Müdürlüğünün kurtarma imkânlarının daha da genişlediğini söyledi.

Yeni araçlarıyla kurtarma ekipmanlarını genişleten İl AFAD Müdürlüğünün ülkemizde örnek alındığını belirten Vali Necati Şentürk, “Araç filosuna yeni katılan araç, teknik donanımlara ve doğal afetlerde son derece faydalı olacak ekipmanlara sahip.

Afet anında, insan gücüyle yapılacak işlerin çok daha rahat bir şekilde yapılmasına imkan verecek ekipmanlara sahip. Afet ve acil durumlarda hareket kabiliyetini geliştiren donanıma sahip olan hafif tonajlı arama kurtarma aracının içinde 22 parçadan oluşan arama kurtarma ekipmanları bulunuyor.

Bu aracın katılmasıyla birlikte, İl AFAD Müdürlüğümüzün gücü daha da arttı. Afetsiz, güzel günler diliyor; aracın ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

Program, Vali Şentürk’ün Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan’dan araç hakkında bilgiler alması ve araçta kullanılacak ekipmanları incelemesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan İlkokul öğrencilerine ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ hizmetleri anlatıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir