AK Parti Merkez İlçe kongresi açılışı yapıldı

Toplantı yeter sayısının sağlanmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile kongrenin açılışı yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen 6. olağan merkez ilçe kongresine Bölge Koordinatörü Fahrettin Poyraz oylamam ile başkanlık yaptı.

Yeni adaylarla birlikte görevi devreden ve AK Parti kadroları içerisinde yer alan isimlerini okuyan ve selamlama yaptıran Poyraz, AK Parti’nin bir aile olduğunu söyledi.

Kongrenin açılış konuşmasını Merkez İlçe Başkanı iken istifa eden Mehmet Şahin yaptı. Şahin, “2014 yılında aldığım görevi bu güne dek sürdürdüm. Yeni yönetime hayırlı olsun dedi.

AK Parti’nin il teşkilatı olarak kongrelerini yaptığını anlatan ve kongrelerin değişim süreci olduğunu ifade eden İl Başkanı Muzaffer Aslan, “Kongreler değişim, yenilenme ve muhasebe dönemidir. Birçok arkadaşımız yeni teşkilatlarda görev alacak bazıları ise liste dışında kalacak. Kişinin listede olması ve olmaması önemli değil herkes AK Parti’nin baş tacı, önümüzde ki seçimler için daha faal bir çalışma yapmak zorundayız.

Heyecan, coşku ve birlikteliğimizi hiç kaybetmedik. Başka kongrelerde sandalyeler havada uçuşuyor. Bizim birlikteliğimiz bu noktada önemli bizde seçimler için hazırlanıyor ve iktidarımızı sürdürmek istiyoruz. Bizim siyasetimiz de Allah rızası ile halkın gönlünü alabilmek önemli alanlarda ve halkın yanında kalplere dokunacağız.

Kongre sürecimiz bittikten sonra halkın derdi ile dertleşecek ve hasbıhal edeceğiz. AK Parti teşkilatlarının sorunlulukları ağır. Herkes aldığı sorumluluğun farkında olsun.

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan İslam coğrafyasında akan kanın durması için mücadele veriyor. Liderimize layık olmak zorundayız. Bizlere düşen Cumhurbaşkanı canla çalışırken bizlerinde sorumluluğunun farkında olmak ve bu minvalde çalışmak zorundayız”diye konuştu

Zor şartlarda her iki kişiden birinin oyunu alan bir parti haline gelindiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’e hizmet ederken hizmetlerimizin farkında olarak ve AK Partili bilincinden ayrılmadan yolumuza devam ettik. Partinin kuruluş yıllarından itibaren var olan zorlukları unutmadan geleceğe yürüyoruz. Kırşehir’de yaptığımız ve oluşturmaya başladığımız projelerimizle de AK Parti misyonunu her kademede gösteriyoruz. Bir klimanın çalışmasında dahi elektriklerin kesildiği günleri unutmadık. Bu nedenle de altyapı çalışmalarına başladık. 2016 yılında başlanan altyapı 10 ayda bitti. Bu nedenle başarılıyız. Yapılan altyapı değişirken bir çok değişim meydana geliyor. Şehir merkezinde bisikletlerle her yere ulaşım yapılabilecek. Kırşehir kazansın ben kaybedeyim düsturu ile hareket ederek altyapı çalışmalarına başladık. Attığımız her adımda geleceği düşünerek çalışmalar yaptık. Niyetimiz halis bu noktada da Allah yardımcımızdır. 16 yıldır biliyorum ki bir insan ne yaparsa kendine yapar. Kendi gelecek hesaplarımızı değil partimizin şehrimizin, ülkemizin çıkarlarına göre adımlar atmalıyız. Zor bir sürece giriyoruz. Kenetlenerek bu zorlu süreçlerden çıkmalıyız. Kapımızı bizler açtık. Sizlerde açın. Bizlerin değer vermediğine kimseler değer vermez. Kırşehir’in siyasetin zor bir yer olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca: başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir