Akpınar ilçesine yeni yatırımlar

Akpınar Kaymakamlığı ve Akpınar Belediye Başkanlığı öncülüğünde, hayırsever vatandaşların katkıları ile yapımına başlanan Cami, Otogar ve Organik Köy Pazarı Temel Atma Törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akpınar Kaymakamı Hicabi Aytemür, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

Temel Atma Töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, tesislerin ilçenin sosyal ve ekonomik yaşamına katkı sunacağını belirtti. Vali Necati Şentürk, “Bu topraklar ecdadımızın bize mirasıdır. Bu toprakları değerlendirmek ve vatandaşlarımızın hizmetine en iyi şekilde sunmak da bizlerin görevidir. Akpınar ilçemizde işlek bir yol üzerine böylesine güzel eserin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Organik ürünlerin burada satılacak olması çok önemlidir. Günümüzde tüketilen ürünler insan sağlığını tehdit etmektedir. Fakat, yolculuk yapan vatandaşlarımız burada konaklayacak ve günlük, taze, organik ürünleri burada yeme fırsatı bulacaklar. Akpınar’a yeni bir kimlik kazandıracak olan ve ilçe ekonomisine büyük katkılar sağlayacak olan bu tesisin hayırlı olmasını temenni ediyorum diye konuştu.

Konuşmaların ardından temel atma gerçekleştirildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, eski Belediye Başkanı Cahit Gürses ile çalışmaları inceledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir