Anaokulu öğrencileri tarihi yerinde öğreniyor

Fatoş Çetin Anaokulu tarafından başlatılan gezi ve inceleme programı kapsamında öğrenciler Cacabey Meydanında bulunan Cacabey Cami (medresesi) ve Ahi Evran türbesinde incelemelerde bulundu. Amaçlarının öğrencilere temel eğitimle birlikte Kırşehir tarihini de yerinde göstererek öğretmek olduğunu ifade eden Anaokulu öğretmeni Zübeyde Artım, Çocuklarımızın bizlerden aldıkları bilgileri ebeveynleri vasıtası ile de desteklemeleri için onlara tarihi yerinde hem göstermek hem de öğretmek istedik. Çocuklarımızın tarihi alanlarda gezerken sordukları sorular dahi yetişmekte olan neslimizin ne denli duyarlı olacağını bizlere gösterdi. Çocuklarımız yetişirken isteğimiz ailelerinde çocukları ile birlikte tarihe şahitlik etmeleri ve çocukları ile birlikte düzenlediğimiz her türlü etkinliğe katılmalarıdır” dedi.

Anaokulu öğrencileri cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi alanında gezerek ahilik ve esnaf teşkilatlanması hakkında bilgiler aldı.

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı AEÜ Fakülte ve Bölüm temsilcilerine Anayasa değişikliğini anlattı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir