Belediye ekipleri yaban hayvanlarına yem bıraktı

Kar yağışı ve aşırı soğuk havanın etkisi ile Belediye ekipleri yaban hayvanları için yem bıraktı.
Köpek, doğan, atmaca, kartal, kurt gibi hayvanların doğal ortamlarından uzaklaşmaması için doğaya belediye görevlileri kemik ve et bıraktı.
Doğada hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ekiplerin hayvanların beslenmesine yardımcı olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekiplerinin itina gösterdiğini söyledi.
Belediye Başkanı açıklamasında, “Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara hayvan yemi bırakıyoruz.
Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Belediye olarak hayvanları ve yaban hayatını korumayı bir görev biliyoruz.
Kış şartlarında yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple şehrin çeşitli noktalarına yem bırakıyoruz. dedi.
Öte yandan Kırşehirlilere de çağrıda bulunan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Evlerinizde artan yemekleri sokak hayvanları için belirli noktalara bırakın. Restoran, lokanta ve fırın sahiplerinin artan yemekler noktasında daha da duyarlı olmasını istiyoruz. Sizler ulaştırmak istiyorsanız bizlere ulaşın ulaşım noktasında bizler yardımcı olalım.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Yazarlar Birliği Kırşehir Başkanı Maksut Yiğitbaş Açıklaması başlıklı makalemizde Açıklaması, Başkanı ve Birliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir