Belediye Ramazan Ayı boyunca 5 Mahallede 5 İftar sofrası kuracak

Bahçelievler Mahallesinde kurulan iftar sofrasında mahalleli ile bir araya gelen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan ayının bereketini paylaştıklarını söyledi.

Belediye tarafından organize edilen iftar sofrasına mahalle halkı ilgi gösterirken Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yapılan iftar hizmetinin kardeşlik, bereket ve huzurun bir göstergesi olduğunu belirtti.

Mahallede iftar öncesi konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayının ve tutulan oruçların hayırlara vesile olmasını dilerim. Ramazan Ayı, huzur bereket ve kardeşlik demek. Ramazanımızı en güzel şekilde sizlerle kucaklaşmak, sizlerle bir araya gelmek mahallelerimizi gezerek, mahalle iftarı kültürünü de yerleştirmek istiyoruz.

Aynı mahallede oturup belki bir sofrada bir araya gelemeyen insanların aynı sofrada bir araya gelerek tanışmasına kaynaşmasına böyle ramazanın ruhuna uygun bir şekilde bir faaliyet icra etmek amacıyla sizlerle beraberiz dedi.

Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin Belediye çalışmalarına destek verdiğini de anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bahçelievler mahallesi bizim en sevdiğimiz bize her zaman destek veren mahallemiz. Referandumla da yüzde altmış yedi oyla Kırşehir’de en büyük desteği veren mahallemiz Bahçelievler oldu. İnşallah bu destekleriniz artarak devam eder.

Sekiz yıldır sizlerin verdiği yetki ile Kırşehir’imize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu sekiz yıl boyunca Bahçelievler mahallemize önemli hizmetler yaptık. Özellikle alt yapı noktasında çok önemli hizmetlere imza attık kanalizasyon sorununu bitirdik.

İçme suyu problemini bitirdik. Bölünmüş yolumuzu ana yol haline getirdik. Camilerimizin, okullarımızın bahçelerini düzenledik. Mezarlıklarımızı yaptık ve parklarımızı yeniledik. Siz mahalleliye güzel hizmet edeceğine inandığımız mahalle konağı şeklinde ‘Nene Hatun’ konağını da sizlerin hizmetine açtık.

Konağımızda kurslarımız devam ediyor. Farklı alanlarda kurslar yapıyoruz. Özellikle kadınları bu kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz. Çocuklarımızı yaz dönemi kurslarına göndermenizi tavsiye ediyoruz.

Kırşehir’imiz sekiz yıldır değişimi ve dönüşümü yaşıyor. Sizlerden aldığımız destekle Ak Parti iktidarının gücü ile Ak Parti Belediyecilik anlayışı ile şehrimizi çok daha güzel bir noktaya hep birlikte taşımak için mücadele ediyoruz.

Bu mücadeleyi yaparken bütün mahallelerimize hizmeti götürmeye, hizmeti eşit bir şekilde dağıtmaya gayret ediyoruz. Bahçelievler Mahallesi de Kırşehir’de geçmişe baktığımızda en az hizmet almış mahallerimizden bir tanesi ama inşallah bu açığı biz kapatmak için gayret ediyoruz.

Mahallemizde kilit parke çalışmalarımızı başlattık ve ilk bölümümüz olan Köşkkent bölgesini bitirdik. Belediye evlerinde devam ediyoruz Hiç ara vermeden mahalleyi komple bitirene kadar bu çalışmalarımız devam edecek.

İnşallah 2018 yılı sonuna kadar bütün Bahçelievler mahallesinin tamamının kilit parkesini bitirmiş olacağız. Pırıl pırıl cadde ve sokaklara kavuşmuş olacağız. Yaptığımız işleri güzel yapmaya gayret ediyoruz. Yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Alt yapıyı mutlaka bitiriyoruz ve yüksek standartlı yollar yapıyoruz.

Organize Sanayi Bölgemizin yolunun bir kısım dolgusunu bitirdik. Bu yıl orada genişletme çalışmalarına devam edeceğiz. Muhtarımızda bu çalışmaları takip edecek mahallelerimizde ricamız orası Kırşehir’in en önemli yollarından bir tanesi olacak kolaylık gösterip hızlı bir şekilde o yollarımızı genişletip bu yılsonuna kadar o yolumuzu hizmete almak istiyoruz”

“Türkiye zor bir dönemden geçti”

Türkiye’nin 15 Temmuzla birlikte zor bir dönemden geçtiğini de mahalle halkına anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şunları kaydetti:

“Yapılacak çok işimiz var. Kaybedecek zamanımız yok. Türkiye çok zor dönemlerden geçti.15 Temmuz’u hep birlikte atlattık ama tehlike bitti mi? Bitmiyor. Terör örgütleri ile mücadele ediyoruz. Dünya da her halde bizim kadar çok terör örgütü ile mücadele eden başka bir ülke yok.

İzliyorsunuz ve görüyorsunuz. Dünya gerileme doğru hızla gidiyor. Türkiye’nin her bölgesinde ayakta durabilmesi hem de mazlum milletlere mazlum insanlara yardım eden bir ülke olabilmesi için daha çok çalışmamız lazım onun içinde sizlerin dualarına ihtiyacımız var.

16 Nisan da yapılan referandumla Türkiye’nin önüne yeni bir yol açıldı. Yeni bir süreç başladı. İnşallah bu süreçte Türkiye daha da güçlenecek bizde Kırşehir olarak bu süreçte güçlenen Türkiye’de güçlenen bir şehir olarak yerimiz alacağız.

Bu dönem zor bir dönem oldu. Kırşehir’in yıllardır çözülemeyen alt yapı problemini bu dönem çözdük. Bu dönem kalfalık dönemi, bu dönemde de Kırşehir’in yıllardır çözülemeyen alt yapı problemlerini çözdük. Şehir merkezinde çarşıda yüksek standartlı yollar yapıyoruz onları da bitireceğiz. Bu yıl inşallah kaldırımı ile, bisiklet yolu ile , peyzajı ile Kırşehir şehir merkezine Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir merkezi olacak.”

Kırşehir’de en önemli sorunlardan birinin de ulaşım sorunu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Hep istedik ki dolmuşçu kardeşlerimizle çözelim. Onlarla birlikte bu işi yapalım ama 1,5-2 yıla yakın bir süredir de devam eden toplantılardan bir netice alamayınca mecburen biz Kırşehir Belediyesi olarak İnşallah Eylül ayına kadar yeni otobüsleri de devreye sokacağız. Kameralı, uydu takip sistemli çok güzel otobüsler devreye girecek.

Ben buradan dolmuşçu kardeşlerime sesleniyorum. Bir kez daha oturup konuşacağız. Arzumuz onlarla yolumuza devam etmek ama çözüm bulmazsak, Kırşehir için en doğru adımı atmaktan da geri kalmayacağız diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Vali Necati Şentürk’ten TEOG açıklaması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir