CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin: “Vay Adaleti veren hakimlere vay”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Zengin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının byloock kullanma iddiası ile mahkemedeyken görevden alınmasını değerlendirdi.
İl Başkanı Yılmaz Zengin, “15 Temmuz tarihi ülkemiz açısından kara bir tarihtir. Fakat ülkemizde adalet sistemimizi yönetecek kişilerin FETÖ’cü olmaları karşısında şaşırdık.”dedi.
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının byloock kullandığı iddiası üzerine HSYK tarafından açığa alınmasını değerlendiren İl Başkanı Zengin, “FETÖ’cüleri yargılayan hakimin FETÖ iddiası ile alınması bizleri şaşkına çevirdi. Hukukun üstünlüğüne daima inanıyoruz. Mahkeme başkanının FETÖ suçlamasıyla alınması hukuka karşı vatandaşın da güvenini sarsmaktadır.”diye konuştu.
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı F.M.A. byloock soruşturması kapsamında HSYK tarafından 7 ilde görev yapan hakim ve savcı ile birlikte görevden alınmıştı.

Bir önceki yazımız olan AK Masa mesaisi 7 gün 24 saat başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir