CHP’li Hurşit Güneş: “Çağdaş dünya ve hukuk devletine inanıyoruz”

dönem Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, çağdaş dünya ve hukuk devletine inandıklarını söyledi.

Türkiye’de canlarını feda edenlerin terör örgütü mensubu diye cezaevlerine konulduğunu ifade eden Güneş, “Bir zamanlar Türkiye’de demokrat sayılan bir iktidar Türkiye’nin önüne bir referandum koydu ve siyasi yasakların sürmesini istiyor musunuz? dedi. ‘Hayır deyin siyasi yasak kalksın dedi. Bizler Evet diyerek demokrasiden yana tavır aldık’ Yargıda vesayeti kaldıracağız dediler ne yaptılar? Yargının içine terör örgütü mensuplarını doldurdular. Sonra o terör örgütü mensupları Türkiye’nin onurunu bu vatan için canını feda etmeye hazır kişileri terör örgütü mensubu diye cezaevlerine attılar dedi.

Refarandumun bir parti seçimi olmadığını kaydeden Güneş, “Bu bir seçim değil biz çok seçim kaybettik. Hepsinin telafisi var. Çalışırız alırız. Yapmamız gerekenleri yaparız. Bu referandum hukuk için önemli. Bu referandum için Türkiye’yi dolaşıyorum. CHP’nin başarısı için mi hayır, bu referandum benim çocuklarım için önemli referandum da Türkiye ya hukuk devleti olmaktan çıkacak yada hukuk devleti olacak. CHP’liler HDP’lilerin büyük çoğunluğu ‘hayır’ oyu verecek. MHP’nin en tepesi hariç tabanı ‘Hayır’ oyu verecekler. AK Parti mensuplarının da bazıları hayır oyu verecekler ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Kapalı omuz ameliyatı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir