CHP’li vekillerin Kırşehir ziyareti

CHP’li milletvekilleri ve Darbe Komisyonunda görevli Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.
15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yapılan gözaltı tutuklamalar ve ihraçlarla ilgili bilgilendirme yapan darbe komisyonu üyesi ve CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, “Eşinin bağı var diye maalesef memur olan veya özelde çalışan eşler de kamu görevi ya da işinden atılıyor. Mağduriyetler sadece aileleri değil yakınlarını annesini-babasını komşularını herkesi etkileyecek boyutta, biz CHP olarak her koşulda şunu söyledik; ‘Hiç kimse yargılanamaz değil, herkes yargı önünde hesap vermeli’ ancak gazeteciler, bir suçu varsa yargılansın ama tutuksuz yargılansın. İfade özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmazı, yazdığı bir şeyden dolayı bir gazeteciyi tutuklarsanız eğer, basın özgürlüğünün de önüne geçmiş olursunuz. Bizimle yakın düşüncede olan gazeteci yargılanmasın ama bizi hep eleştiren gazeteci yargılansın. Böyle bir anlayış olmaz. Biz ilkeli bir partiyiz. Bizim ilkemiz neyse o, ilkemiz kişi şahıs ve kurumlara göre değişim göstermez. CHP Genel Başkanı ve partimizin tavrı açıktır. İsim önemli değil gazeteciler tutuklu olarak değil tutuksuz olarak yargılanmalı” dedi.
Kırşehir inceleme programına Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan, Zülfikar İnönü Tümer katıldı.

Bir önceki yazımız olan KAHİSA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Küçükdeveci: “Türkiye’nin makus talihi değişti” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir