Engellilere 10 akülü 25 Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Vali Necati Şentürk ve Milletvekili Mikail Arslan tarafından engellilere 10 adet akülü, 25 tane de tekerlekli sandalye dağıtıldı.
Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, engelli vatandaşların yüzlerini gülerken görmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve dağıtılan araçlar hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Vali Necati Şentürk, “Bugün, engelli vatandaşlarımızın fedakar annelerine daha önce verdiğimiz bir sözü yerine getiriyoruz. Devletimiz, engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolay sürdürmeleri için her türlü yardımı yapmaktadır.
Biz de onlara gereken desteği vermekteyiz. Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli çocuklarımıza bir gün boyunca bakacak, aileleri de gündelik işleri ile ilgilenecekler. Engelli çocuklarımız evlerinden servisle alınıp buraya getiriliyor, çıkışta da tekrar evlerine bırakılıyor. Ülkemizde var olan birkaç merkezden en teferrüatlı olan bakım merkezi bizimki. Engel diye bir şey yoktur, bu çocuklarımız bizlere kutsal birer emanettir.” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan ise konuşmasında, “Valimize bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli çocuklarımızın bakımı konusunda ailelere çok yardımcı olmaktadır. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmetler vermek adına çalışmalar yürütmekteyiz.” şeklinde konuştu.
Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, ilgili kurum amirleri ve engelli vatandaşların ailelerinin yer aldığı program, akülü araçların ve tekerlekli sandalyelerin sahiplerine teslim edilmesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Kırşehir iki şehidini uğurladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir