Jandarma Teşkilatı 178 Yaşında

Yılı Anıt Meydanında düzenlenen programla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Garnizon Komutanı Pers. Alb. İlhan Güneş, il yöneticileri, jandarma teşkilatı mensupları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş törende yaptığı konuşmada jandarmanın milletin güven ve sevgisini kazandığını söyledi.

J. Alb. Hüseyin Altuntaş, konuşmasında şunları kaydetti:

“Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız.

Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Jandarma, üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur.”

Ayrıca, Yıldönümü nedeniyle Askeri Gazinoda Şehit Ailelerine iftar verilecek.

Bir önceki yazımız olan Çatı yangını mahallede paniğe neden oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir