Kırşehir İHH Halep için yardım kampanyası başlattı

Kırşehir İHH, Halepli ihtiyaç sahibi binlerce insana ulaştırmak amacıyla ’Yardım toplama kampanyası’ başlattı.
Kırşehir İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Halepliler için başlatılan yardım toplama kampanyası ile binlerce insana ulaştırmak amacıyla acil ihtiyaç duyulan; nakit para, un, kuru gıda, temizlik malzemesi, çadır, sünger yatak, battaniye, çocuk bezi ve çocuk maması yardımları içeren paketler hazırlıyor.
Basın mensupları ile bir araya gelen Kırşehir İHH Başkanı Mehmet Tercan, yaptığı açıklamada, Halep’ teki mazlumların haline kör ve sağır kalmadıklarını dünyaya duyurmak için toplandıklarını belirtti.
Müslümanlık utancı daha da koyulaşacak
Kudüs, Mekke ve Bağdat gibi Suriye’yi de kendi topraklarından ayrı görmediklerini ifade eden Tercan, Bizim için Şam, Halep, Lazkiye, İdlip, Hama, Tartus ya da Rakka yabancıların değil kardeşlerimizin yaşadığı şehirlerdir. Bu şehirlerin acısı bizim acımızdır. Bu şehirlerin insanı bizim insanımızdır. dedi.
“Haleplilerin acil ihtiyaç duyduğu yardım paketleri toplanıyor”
Haksızlıklar sonucu evini, ailesini ve vatanını terk etmek zorunda kalan Haleplileri yalnız bırakmamak için yardım toplama kampanyası başlattıklarını anlatan Tercan, Kendimizi kardeşlerimizin yerine koyalım. Onların da sıcak evleri, mutlu aileleri, yanan ocakları, kaynayan tencereleri, ürün hasat ettikleri bağları-bahçeleri vardı ama şimdi yok. Onların geçmişte de kardeşleri vardı şimdi de var. Bizler Müslümanlar olarak kardeş olduğumuza iman etmişiz ve bu iman ölene dek devam edecektir. ifadelerini kullandı.
Başlatılan yardım kampanyasına AK Parti teşkilatı da destek verdi.

Bir önceki yazımız olan Yabancı uyruklu öğrencilere eğitim seti dağıtıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir