Kızılaykart yetkilileri Vali Şentürk’ü ziyaret etti

Kızılaykart Programı Operasyon Yöneticisi Anıl Uzunboy, Kızılaykart-Sosyal Uyum Projesi hakkında sunum yaparak Vali Necati Şentürk’ü bilgilendirdi.

Ziyaret, Vali Necati Şentürk ile misafirler arasında yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.

Başlatılan kart uygulaması hakkında bilgi veren Kzılaykart Programı Operasyon Yöneticisi Anıl Uzunboy, “Kızılay Şubeleri aracılığıyla, ihtiyaç sahipleri Türk vatandaşlarına dağıtılmaya başlanan Kızılaykart, 2011 yılı itibariyle Suriye krizinin ortaya çıkmasıyla, Dünya Gıda Programı ve Türk Kızılayı arasında imzalanan anlaşma ve Halkbank işbirliği ile çerçevesinde öncelikle geçici korunma merkezlerinde yaşayan Suriyeli ihtiyaç sahiplerinin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasını hedeflemiştir. Ardından, Kızılaykart 2015’ten beri sadece kamplarda yaşayan Suriyelilerin değil, kamp dışında yaşayanların da anlaşmalı marketlerden ihtiyaçların karşılanmasına yönelik faaliyete başladı.Süreç içerisinde kapsamı ve olanakları tüm Türkiye’deki yabancılar olarak genişletilmiş Sosyal Uyum Yardım Programı faaliyete geçirildi.”dedi.

Sosyal Uyum Projesi kapsamında, Türkiye’de Geçici Koruma ya da Uluslar arası Koruma altında yaşayan yabancılara yöneliktir. Yardımların AB tarafından finanse edildiği proje ile yaklaşık 1 buçuk milyon sığınmacıya ulaşılması hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Belediye Ramazan Ayı boyunca 5 Mahallede 5 İftar sofrası kuracak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir