Mahalle konakları çalışmaları sergilendi

Karma yıl sonu sergisine Kırşehirliler ilgi gösterirken sergide bir yıl boyunca yapılan ebru sanatı, tezhip, yağlı boya ve kara kalem çalışmaları alıcı buldu.

Yıl sonu sergisinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehirlilerin kültürel ve sanatsal gelişime olan ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Başkan Yaşar Bahçeci, “Aile Yaşam Merkezi açılışını 2012 yılında birlikte gerçekleştirmiştik. Kırşehir’imize sanat ve kültür alanında özellikle kadınlar olmak üzere hemşehrilerimize çok güzel hizmetler verdik. Toplamda Aile Yaşam Merkezimizin 17 bin kursiyeri oldu. Bu kursiyerler buralarda yapılan faaliyetler ve kurslardan faydalandı. Gençlik merkezimiz daha yeni açıldı ama orası da 6 bin 500 gencimize farklı alanlarda kurslar, eğitimler, kulüp faaliyetleri gibi çok önemli bir hizmet verdi. Her iki birimden faydalanan kişi sayısı topladığımızda 24 bin, kültür ve sanat hizmetleri çok önemli Kırşehir’de kültürü, tarihi geçmişi olan bir şehir. Çok önemli kültür insanları yetiştirmiş bir şehir. Bu şehirde yaşayan insanların sizlerin böyle güzel faaliyet ilgi göstermesi buradaki kurslarımıza gelmeniz, gitmeniz bizim için gerçekten çok kıymetli bundan dolayı da ben bütün kursiyerlerimize Kırşehirliler adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bir şehrin sanat ve kültür damarı yoksa o şehir boş bir şehirdir. Kırşehir kültür ve sanatın, ilmin merkezi olmuş bir şehirdir. Ahilik haftası dolayısıyla bu etkinliğin yapılması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu binaların yaşaması, yaşatılması gelecek nesillere aktarılması gençlerimizin kültürel, sanatla hemhal olması vakit ayırması onların gelişimi açısından son derece önemli. Bu yüzden geleceğimizden de son derece umutluyum. Kırşehir inşallah önümüzdeki yıllarda bu atılan temellerle Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olacak. Bu hepimizin eseri olacak. Hep birlikte Allah’ın izniyle başaracağız. Bu çalışmalardan dolayı emeği geçen hocalarımıza, bize hoca desteği veren Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Belediye personelimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yemin törenine giden aile büyük acı yaşadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir