Milli Seferberlik toplantısı yapıldı

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik toplantısı, Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.
Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Mucur Kaymakamı Muhammet Önder, Akpınar Kaymakamı Hicabi Aytemür, Akçakent Kaymakamı Serhat Doğan ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan katıldı.
Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında, 4447 sayılı işsizlik sigortası kanununa eklenen geçici 17. ve 18. maddeleriyle özel sektör işverenlerine destek sağlanmasını amaçlayan düzenleme konusunda katılımcılar bilgilendirildi.
Toplantı, Vali Necati Şentürk’ün kaymakamlara ilçelerinde özel sektör işverenlerini bilgilendirmesi, çalışma hayatında milli seferberlik konusunda ilçelerindeki yerel potansiyeli harekete geçirmesi ve özellikle muhtarları bu konu hakkında mutlaka bilgilendirmeleri konusunda emir ve talimatlar vermesi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı Bahçeci gençlerle buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir