Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: “Kimse darbeye cesaret edemez, millet var”

Kırşehir’de düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında milletin gösterdiği irade karşısında kimsenin darbe yapmaya cesaret edemeyeceğini söyledi.
Bakan Eroğlu, “15 Temmuz da bu hain FETÖ, alçaklarına karşı milletimiz kahramanlık destanı yazdı. 15 Temmuzda sizlerin dimdik durarak bu meydanları doldurmanız beni gururlandırdı. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.
Hainlere halkın geçit vermediğini söyleyen Bakan Eroğlu, “Ülkeyi parçalama milleti ise yok etme projesi darbe girişimiydi. Maalesef bazı ülkelerin maşa olarak kullandığı bu örgüt, sessizce bütün kurumlara yerleşmiş ve 15 Temmuzda da böyle bir hainliğe girişti. Cenab-ı Allah ise bu hainlere fırsat vermedi. Milletimizin kahramanlığı ve kararlılıkla darbe teşebbüsü püskürtüldü. Artık kahraman bir millet var kimse darbe teşebbüsünü rüyasında dahi göremeyecek” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan CHP'li Vekillerin Kırşehir Ziyareti başlıklı makalemizde CHP, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir