(Özel Haber) Yarım asırlık değirmende kışlık telaşı

1960 yılında dedesinin kurduğu değirmende önce babasının sonra da kendisinin çalışarak mesleği sürdürme gayreti içinde olduğunu ifade eden Kayahan Sarı, Dedemden değirmencilik bizlere miras kaldı. Dedem Mehmet Sarı babam Kadir Sarı’ya, o da bana bu işi öğretti. Dedem değirmen fabrikasını 1960 senesinde kurmuş 1960 yılından bu yana değirmencilik işi ile devam ediyoruz. Ben 3. kuşak olarak dedemden mesleği aldım. Çocuklarıma da bu işi yapmalarını tavsiye ederim” diye konuştu.

Tarladan mahsulünü alan köylülerin kışlık un için değirmenin yolunu tuttuğunu söyleyen Kayahan Sarı, Köylü tarlasından çıkan buğday ve arpayı bizlere getirir. Bizler ise burada eler ve yıkarız. Un-kepek olarak ayırır vatandaşa teslim ederiz. Bunlar dışında vatandaşın kışlık ihtiyaçları bulgur, yarma, düğür gibi ihtiyaçların hepsini burada hallederiz. Vatandaşın bıraktığı ürünü kiloya göre en kısa süre içerisinde teslim ediyoruz. Mayıs ayı başlarında işlerimiz başlar sonrasında da Ekim ayı sonuna dek devam eder” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Köy yolu genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir