Uğur Mumcu için memleketinde anma töreni düzenlendi

Kırşehirli gazeteci merhum Uğur Mumcu için anma töreni düzenlendi.
Anıt Meydan da gerçekleşen anma törenin de Mumcu’nun aydın kişiliği anlatılarak fotoğraflarının yer aldığı alana karanfil bırakıldı.
CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, demokrasi, özgürlük ve eşitlik için Mumcu’nun 24 yıl önce hayatını kaybettiğini söyledi.
İl Başkanı Yılmaz Zengin açıklamasında, “Demokrasinin yürümesi için Mumcu’nun katillerinin bulunması gerekir. Mumcu’nun katillerinin bulunması aydınlanma yolunda önemli bir adımdır. Uğur Mumcu katledildi. Yolsuzlukla mücadele etmekteydi. ”dedi.
Uğur Mumcu’nun mücadelesinin büyük bir mücadele olduğunu anlatan ve anayasa değişimine de hayır demek için halka gittiklerini anlatan İl Başkanı Yılmaz Zengin, “Bizler milletimizin eşitlik ilkesini koruması yönünde hayır diyoruz. TBMM, kurtuluş savaşı mücadelesi vermiş bir meclistir. Bu nedenle bizim için çok kıymetlidir. 140 yıllık parlamenter rejimden ayrılmak halkı açlığa sevk eder.”diye konuştu.
CHP’liler parti binasından başlattıkları yürüyüşü anıt meydanda Mumcu’nun fotoğraflarına karanfil bıraktıktan sonra sonlandırdı.

Bir önceki yazımız olan 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından ilk ders zili çaldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir