Yabancı uyruklu öğrencilere eğitim seti dağıtıldı

Uluslararası ‘Göçmenler günü’ kapsamında, Kırşehir’de yaşayan yabancı uyruklu öğrencilerin bir kısmının eğitim gördüğü Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu’nda kırtasiye malzemeleri ve MUYU seti dağıtıldı.
Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüz Erol, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir ve okul yöneticilerinin yer aldığı programda Öğretmen Ömer Aydın İlkokulu’nda eğitim gören 350 yabancı uyruklu öğrenciye kırtasiye malzemeleri ve MUYU eğitim seti dağıtıldı.
Dağıtım sonrasında konuşan Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, “Göçmenlerin, ülkelerinde yaşanan savaşlardan dolayı ülkelerini terk etmeleri, göç olgusunun dünya gündemine oturmasına sebep olmuştur. Ortadoğu’daki ülkelerde çok büyük dramlar yaşanmaktadır.”dedi.
Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu ifade eden Vali Yardımcsı Gökhan Gürbüz Erol, “Ülkemiz, çok büyük bir devlettir. Ülkemiz, nerede zorda kalan insanlar varsa onlarını kollarını açmıştır. Bizler de atalarımızın yaptıklarına uygun bir şekilde, bu konulara hassasiyet gösteriyoruz. Ülkemize sığınan göçmen kardeşlerimize kucak açtık. 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, göçmenlerin yaşadıkları sorunları ve zorlukları gözler önüne sermek için kutlanmaktadır. Bugün yabancı uyruklu öğrencilere dağıttığımız hediyelerle, onların eğitimlerine katkıda bulunmak istedik. Ülkelerindeki savaşların bir an evel sona ermesini temenni ediyorum.”diye konuştu.
İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir ise konuşmasında, “Devletimiz her zaman mazlumların yanında olmuştur. Ülkemizde ve ilimizde yaşayan göçmenlere her türlü yardım yapılmaktadır. 18 Aralık Uluslararası Göçmenler günü nedeniyle dağıttığımız malzemeler, öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunarak derslerinde başarılı olmalarını sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.
Program, Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol ve beraberindekiler tarafından öğrencilere MUYU eğitim seti ve kırtasiye malzemeleri dağıtılması ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Belediye ekiplerinden çevreye zarar verenlere ceza başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir