Zabıtadan dilencilere karşı uyarı

Vatandaştan da dilencilere fırsat verilmemesi noktasında yardım isteyen görevli memurlar, bilinçlenme noktasında broşür dağıtımı da yaptı.

Halkın yoğunlukta olduğu bölgeler cadde ve kavşaklarda trafik ışıklarında bekleyen araçların aralarına girerek tehlike oluşturan, mendil satan veya çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere yönelik çalışma yürüten Zabıta ekipleri, bu bireylere fırsat vererek dilenciliğe teşvik edilmemesi gerektiği konusunda vatandaşları uyararak bilgilendirici broşür dağıttı. Küçük yaştaki çocukların dilendirilerek gelir elde edilmesinin önlenmesi gerektiğini belirten Belediye Zabıta ekipleri, vatandaşlara dağıttıkları broşürde, “Dilencilik meslek olmasın, gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmalıyız, gerçek ihtiyaç sahipleri için devletimiz ve halkımızın ürettiği pek çok çözüm mevcuttur, Unutmayın! Bağış yaptığınız her dilenci karşınıza yeni dilenciler çıkaracak, çocuk ve engellilerin istismarını arttıracaktır, dilencilik sizin duyarlılığınız ile engellenir, dilenciliği birlikte önleyebiliriz.” Konularının önemle bilinmesi gerekliliğini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Türk Eğitim-Sen Başkanı Bilal Türk: “Beklenen dışında bir şey olmadı memuru masada bıraktılar” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir